HOCALARIMIZI TANIYALIM

SİFU/GURO RON BALICKI

Dünyanın her bölgesindeki dövüş sistemlerinde uzman olan BALICKI, özellikle Bruce Lee'nin dövüş sanatı Jeet Kune Do'nun dünyadaki en büyük hocalarından biri olarak kabul edilmektedir. BALICKI, Japonya'da defalarca kafes dövüşlerinde katılmış, Amerika ve Fransa başta olmak üzere dünyanın değişik ülkelerinde özel timlere, orduya, gizli servislere ve anti-terör timlerine eğitimler vermiştir. Çin'de Shaolin manastırında çeşitli eğitimler veren usta film sektöründe de koreograf ve aktör olarak önemli bir yer edinmiştir. Lucy Liu, Milla Jovovich, Aaron Eckhart ,Rosa Salazar , Cuba Gooding Jr gibi dünyaca ünlü sinema yıldızlarına dersler vermiştir.


Jeet Kune Do,Kali, Silat, Wing Chun, Muay Thai, Shooto ve Boxe Francaise gibi birçok farklı dövüş sistemin dünyadaki sayılı ustalarından biri olan RON BALICKI, dünya starlarının eğitmenidir ve kareografiden oyunculuğa kadar birçok alanda başarılara imza atmıştır. Türkiye Jeet Kune Do Organizasyonu'nu 6 yıldır eğitmektedir.

Sifu/Guro Ron Balicki ve Sifu/Guro Adnan Erzen hocamızın geçmişte Rumeli Hisarı'ndaki çalışmasından bir kare.SİFU SEÇKİN KÖKNAR
Seçkin Köknar 1989’da Kung fu ile ilk savaş sanatları eğitimine başladı.1992 Yılında birçok Türk hoca ile ilk Tai Chi Chuan çalışmalarına başladı. Birçok Çinli hocadan kısa seminerler aldı. Takip eden yıllarda hemen hemen bütün savaş sanatları ile uğraştı.
1996 Yılından itibaren Avrupa ve Dünya Wushu Şampiyonu Alexsandra K. ile Wushu ve Tai Chi Chuan çalışmalarına başladı.
1999 Yılında tanıştığı hocası Yang fu Lin ile geleneksel Kung fu ve Tai Chi Chuan'a devam etti ve 2001 yılında hocasının teklifi ile asistanlığına başladı.
2004 Çin’de Henan bölgesinde ilk kez düzenlenen Geleneksel Kung fu festivaline katıldı, Shaolin manastırında ve Pekin’de araştırmalarda bulundu, Yasak Şehir’de Tai Chi çalışmalarına katıldı
Almanya’dan getirdiği Youlihan hoca ile Türkiye deki ilk Wudang çalışmalarını başlattı. Çocuk Kung fu üzerine eğitimler aldı.
2006 Çin’de Hubei bölgesinde Wudang Tapınağı’nda kalarak yoğun eğitimler aldı. Wudang Tapınağındaki çinli ustalardan kendi Çin Yogası programı ile ilgili onay aldı. 2007 Amman da Çin Yogası ve Tai chi ile ilk yurtdışı seminerini verdi. Romanya Botosani de Romanya ordusuna Tai Chi ve felsefesi üzerine seminer verdi. Berlin’de Pa Kua Chang stilini öğrendi ve sınavlarını vererek Wudang Manastırı Stilinin Türkiye’deki ilk ve tek temsilcisi oldu. Romanya'da Jeet Kune Do ve Kali üzerine özel dersler ve seminerler aldı. Sınavlarını başarı ile bitirerek Bruce Lee’nin stili olan Jeet Kune Do’nun Türkiye’deki ilk ve tek temsilcisi oldu. Kendi dövüş sistemini geliştirmek üzere Jeet Kune Do'ya ara verdi ve hocamız Sifu/Guro Adnan Erzen, Ron Balicki tarafından Türkiye Jeet Kune Do temsilciliğini aldı. SİFU/GURO GÖKHAN ŞENER
Gökhan Şener, Bruce Lee'nin Jun Fan / Jeet Kune Do ve Filipino Dövüş Sanatları (OWL'deki Inosanto-Lacoste sistemi), doğrudan Dan Inosanto tarafından onaylanan 1. ve tek eğitmendir.
Doksanların sonunda Sifu Joaquim Almeria ile tanıştı ve 3 yıl sonra Jeet Kune Do'da eğitmen oldu 2001 yılında bilgilerini paylaşmaya başladı ve bu dövüş sanatlarını öğretti.
2004 yılında Gökhan Şener, dünyaca ünlü dövüş sanatçılarını eğitmek ve onlardan öğrenmek için Kaliforniya, Los Angeles'taki ünlü Inosanto Akademi’ye karar verdi. Yori Nakamura, Erik Paulson, Marc Deny, Larry Hartsell ve diğerleri gibi tanınmış ustalardan eğitim aldı.
Gökhan Şener hocamızdan, 2011’den 2014’e kadar, İstanbul'da düzenlediğimiz seminerlerde Jeet Kune Do & Kali eğitimleri aldık. O zamandan beri Türkiye ve Almanya'da eğitmenler yetiştirmektedir.

Sifu/Guro Gökhan Şener bugün, “Werther'deki Martial Arts Academy Şener (Şener Dövüş Sanatları Akademisi’nde) dövüş sanatları bilgisini bir sonraki kuşağa aktarıyor. Aynı zamanda Sifu/Guro Dan Inosanto’dan öğrenmeye devam ediyor. Ayrıca düzenli olarak Sifu/Guro Ron Balicki ile özel olarak ve seminerlerde çalışıyor ve yılda bir veya iki kez onunla seminerler düzenliyor.


SİFU/GURO ADNAN ERZEN

Spor hayatına Karate ile başladı.Trakya Üniversitesi  Beden Eğitimi Bölümünden mezun oldu. Jeet Kune Do’ya Üniversite yıllarında Türkiye’ye Jeet Kune Do’yu getiren  Sifu Seçkin Köknar ile çalışmaya başladı.Bu eğitim, özel dersler ve genel dersler birlikte çok yoğun bir program çerçevesinde 9 yıl sürdü. Daha sonra Seçkin hocamızın hocalarından Sifu/Guro Gökhan Şener ile eğitime devam etti.  Adnan hoca, 2014 Yılında Bruce Lee’nin öğrencisi olan ve filimlerinde de rol almış olan Jeet Kune Do’nun Dünya’da en büyük hocası  Sifu/Guro  Dan Inosanto’nun akademisine gitti.  Ve Dan Inasanto’nun damadı Sifu/Guro R. Balicki’den Türkiye Temsilciliği aldı. Balicki'yle Türkiye’ye seminer vermesi konusunda anlaştı. 2014 Yılından beri R. Balicki Türkiye’ye gelmekte ve Türkiye Jeet Kune Do'cularını eğitmeye devam etmektedir. Hocamız Adnan ERZEN  2014 Yılından itibaren R.Balicki hocamızdan Jeet Kune DO dersleri almaya devam etmektedir.
Hocamız Adnan Erzen, hala her yıl Dan Inosanto’nun seminerlerine katılmaktadır.
Grup ve bire bir özel  ve gurup dersler vermeye devam etmektedir.
Halen Türkiye’de Konsept Jeet Kune Do’nun Ron Balicki  tarafından temsilcisi ve tek yetkilisidir.

- 1993 - Karate'ye başladı. Yurtiçi ve yurtdışı bir çok başarı kazandı.
- 2001 & 2003- Capoeira eğitimi aldı.
- 2006 & 2010 – Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulunu bıtırdi.
- 2006 – Tai Chi Chuan ve Kung- fu'ya başladı.
- 2008 – Jeet Kune Do'ya başladı.
- 2008 & 2010 Londrada Bob Breen Academy'de Jkd eğitimi aldı.


Jeet Kune Do çalıştığı hocalar
Sifu Seçkin Köknar
Sifu&Guro Gökhan Şener
Sifu&Guro Bob Breen
Sifu&Guro Selim Buğur

SENSEİ/SİFU HAMDİ ÇEVİK

45 Yıldır Uzakdoğu Savunma Sanatları çalışmaktadır. (Karate,Judo,Jiu Jutsu,Aikido, Jeet Kune Do) Dünyanın en iyi Japon, Avrupalı hocalarından ve aynı zamanda Türkiye’nin en iyi hocalarından eğitim aldı ve almaya devam ediyor.(Şenel İnce, Ahmet Doğaner, Orhan Doğaner,Hakkı Koşar, İsmet Turna,Namık Ekin, Ahmet Okumuş,Cüneyt Yeşilnur, Seçkin Köknar, Adnan Erzen, Gökhan Şener, T.Arakawa, T.Kono, Ron Balicki).

0 yorum: